23 października 2015

Hagi - kolejne genialne mydła



Poziom mojego rozpuszczenia w sprawie mydeł sięga zenitu. Po poznaniu Ministerstwa Dobrego Mydła, a potem marki Purite doskonale wiem, że mydło może być mydłem, a nie kostką myjącą. Wiem, że składem może zachwycać i wiem, że to głównie małe manufaktury, rodzinne biznesy i ludzie z pasją są w stanie stworzyć takie cuda.
Tropię więc takich wytwórców namiętnie i co jakiś czas trafiam na prawdziwe perełki.
Mydła Hagi znam już jakiś czas. Pierwszy ich produkt wygrałam w jakiejś zabawie i co tu mówić zakochałam się z miejsca. Tylko ja jak to ja wolę mieć pewność, że to nie przypadek więc dokupiłam parę innych mydeł i zaczęło się testowanie.



Naturalne mydło z lnianką siewną wypróbowałam głównie na Rycerzu.
Świetne mydło, bardzo delikatne i łagodne. Po użyciu nie czuć żadnego ściągnięcia czy wysuszenia skóry. Ma delikatny zapach. Generalnie cała seria mydeł pt. "powietrze" powinna świetnie sprawdzać się u dzieci i właścicieli suchej skóry.

Składniki (INCI): Aqua, Brassica Campestris (Rapeseed) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Sodium Hydroxide, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Camelina Sativa (Camelina) Seed Oil, Citric Acid, Tocopherol (Vitamin E)

Naturalne mydło miętowe, czyli mydło z serii "Ziemia". Świetne dla cery tłustej i mieszanej. W czasach sporych wysypów niechcianych gości na początku ciąży ratowało moją skórę. I ten zapach ....

Składniki (INCI): Aqua, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Brassica Campestris (Rapeseed) Seed Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Sodium Hydroxide, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Saponaria Officinalis (Soapweed) Extract, Mentha Viridis (Spearmint) Leaf Oil, Ultramarine, Linalool*, Limonene


Naturalne mydło ze skrzypem czyli kolejne mydło z serii "Ziemia". Kolejne bardzo dobre mydło, które nie wysuszyło mi skóry, ale też jedyne które zapach był dla mnie zbyt intensywny, ziołowy. Być może to sama ciąża wpłynęła na takie postrzeganie zapachu.

Składniki (INCI): Aqua, Brassica Campestris (Rapeseed) Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Sodium Hydroxide, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Cera Flava (Beeswax), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Melaleuka Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Aniba Rosaeodora (Rosewood) Wood Oil, Pinus Sylvestris (Pine) Leaf Oil, Pelargonium Graveolens (Rose Geranium) Flower Oil, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Eugenia Caryophyllus (Cloves) Bud Oil, Linalool*, Limonene*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citral*, Citronellol*, Eugenol*, Iso Eugenol

Naturalne mydło z aloesowo-ziołowe czyli mydło z serii "Woda". Używane na spółkę z Rycerzem, któremu bardzo przypadło do gustu. Świetnie nawilżające o bardzo delikatnym zapachu. 

Składniki (INCI): Aqua, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Brassica Campestris (Rapeseed) Seed Oil, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis (Aloe) Leaf Juice,  Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil,Recutita (Chamomile) Extract, Centauera Cyanus (Cornflower) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Leaf Oil, Limonene, Linalool, Citral.

Jednego czego żałuję, że podczas zakupu nie było dostępne mydła z serii "Ogień", ale to nic straconego na pewno nadrobię :)

Jedno wiem na pewno te mydła są świetne. Uwielbiam je za skład, za działanie, za konsystencję, za zapach.
Niestety po raz kolejny wiem, że to co jest sprzedawane na drogeryjnych półkach to śmiech na sali i z mydłem ma tyle wspólnego co ja z modelką.


_______________________________________________________________________________
Sklep Hagi KLIK
  ______________________________________________________________________________

43 komentarze:

  1. Sroczko a gdzie można dostać te cudeńka?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na samym końcu posta jest link do sklepu :)

      Usuń
    2. Faktycznie ślepota ze mnie dzięki :-)

      Usuń
    3. Sroczko mam jeszcze pytanie z innej beczki mogę o tej porze roku zacząć używać serum do twarzy z bilendy?

      Usuń
  2. Ja używa mydła Aleppo do mycia twarzy i nie zmieniam, bardzo odpowiada mi ta pielęgnacja:)

    OdpowiedzUsuń
  3. O! świetnie, dzięki za ten post. Szukam mydeł idealnych, bo nie lubię tych w płynie, ani żeli pod prysznic. Do tej pory używałam mydła marsylskiego z oliwą z oliwek i z olejkiem palmowym, od Franciszka. Nadają się?

    skład oliwkowego: sodium olivate, sodium palmate, aqua, sodium palm kernelate or sodium cocoate, sodium chloride, sodium hydroxyde.
    skład palmowego: sodium palmate,aqua, sodium palm kernelate or sodium cocoate, sodium chloride, sodium hydroxyde, CI 77891

    Powiem szczerze, że ich cena w stosunku do wagi bardzo mnie przyciągnęła, ale jeśli Twój werdykt będzie, że się nie nadają, to skończę z nimi :) dodam, że jestem w ciąży.

    OdpowiedzUsuń
  4. Nie znam tych mydeł.
    Polecam Pszczelą Dolinke - najfajniejsze, najciekawsze i najlepsze jakie miałam z naturalnych mydeł

    OdpowiedzUsuń
  5. Sroczko, a może masz wypróbowane i godne polecenia jakieś mydło w płynie dla maluchów?

    OdpowiedzUsuń
  6. Ciekawe czy sprawdziłyby sie do mycia włosów...

    OdpowiedzUsuń
  7. O nie!!! Znow wydatki;)

    OdpowiedzUsuń
  8. A które z tych modelek nadaje się dla dziecka z AZS?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wydaje mi się, że seria woda powinna się sprawdzić :)

      Usuń
  9. Polecasz w ogóle jakieś mydło w płynie ?
    Ostatnio myślałam o Tobie i właśnie mydle żeby podpytać i proszę bardzo !!
    Dzięki

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie znam dobrych mydeł w płynie wiec nic nie polecam

      Usuń
  10. Czas na zakupy:D Zapewne się skuszę.
    Osobiście, tak jak Kamila, polecam Pszczelą Dolinkę:)

    OdpowiedzUsuń
  11. Jako fanka mydeł w kostkach dziękuję Ci bardzo za ten namiar. I do tego to jest jeszcze polski produkt. Dla mnie idealnie!
    markdottir

    OdpowiedzUsuń
  12. Sroczko a skład mydła allerco (skóra ze skłonnościami do podrażnień i alergii)?
    Sodium palmate, sodium palm kernelate, aqua, glycerin, palm acid, lactic acid, 1-methylnicotinamide chloride, sodium chloride, tocopheryl acetate, palm kernel acid, propylene glycol, tetrasodium etidronate, tetrasodium edta, cl 75300
    Skład jest ok czy raczej badziew ktorego trzeba się pozbyć?

    OdpowiedzUsuń
  13. 17zł za kostkę 100g mydła to 10krotnie większa cena w porównaniu do kostek myjących dostępnych w zwyczajnych sklepach stacjonarnych. To zniechęca. Produkcja własnego mydła wydaje się dość prosta, jednak cały szkopuł tkwi w uszlachetnieniu mydła naturalnie występującymi ziołami, olejami. Zastanawiam się czy nie przebranżować się na produkcję kosmetyków, tak aby jakością i ceną doprowadzić cwaniaków korporacyjnych do wycofania szkodliwych produktów :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest pewna różnica pomiędzy mydłem a kostką myjącą z drogerii i nie chodzi tu tylko o cenę. Mojemu dziecku szydełkowanie też wydawało się proste do czasu do póki nie dałam mu spróbować :)

      Usuń
    2. Cena ręcznie robionych mydeł jest wyższa ponieważ składniki więcej kosztują. O chemicznych sklepowych kostkach nie wspomnę - bo chemia zawsze jest tańsza od naturalnych składników. Jeżeli ktoś kupuje olej w biedronce albo w makro to może zbyt wiele go nie kosztuje. Jednak kiedy się stosuje dobre, sprawdzone źródłowo produkty, z certyfikatami to ic cena jest już inna. Dzięki temu jednak wiem, że w oleju z ostropestu jest olej z ostropestu a nie fabryczne popłuczyny. Sam olejek eteryczny kosztuje średnio 5 PLN za 10 ml a na jeden kilogram tłuszczów można dodać nawet do 3 buteleczek - czyli koszt 15 PLN. Do tego NAOH - zwsze się go dodaje w produkcji mydeł. Jeżeli kupuje się czysty do odczynników to drogi. Jeżeli techniczny, zanieczyszczony - tani. Woda tylko destylowana - czyli droższa. Jeżeli kranówka - wyjdzie taniej, ale nie wiadomo jak składniki w niej zawarte zareagują ze składnikami mydła. Wszystko zależy od tego jak ktoś podchodzi do swojej pracy. Osobiście uważam, że jeżeli stawiam już na naturalność to tą najlepszą, bez półśrodków. W przeciwnym razie można sobie równie dobrze kupować mydło w drogerii.

      Usuń
  14. Tak się zastanawiam, bo znam trochę rynek mydeł naturalnych. Żeby można je było sprzedawać ludziom trzeba mieć zrobione badania laboratoryjne, przejść weryfikację, dokonac wpisów do polskich i europejskich systemów. Koszt dopuszczenia jedenej receptury skłądającej się z 2-3 składników to wydatek rzedu 2000-4000 PLN w zależności od oferty laboratorium. Wiem, że Ministerswto ma dopuszczenia. Patrząc na bogaty asortyment pozostałych mydlarni zastanawiam się czasami czy wygrały może w toto-lotka a może wpisują się jakoś w działalność niekosmetyczną? Nie to, że się czepiam, bo każdy sobie radzi jak może ale jestem ciekawa jak to wygląda pod względem formalnym. Bez dwóch zdań naturalne mydła są genialne ale dlaczego procedury i ceny urzędowe takie koszmarne?

    OdpowiedzUsuń
  15. Cześć, czy mogłabyś zerknąć na skład mydła w płynie, które właśnie kupiłam w Rossmanie (Mydło solankowe z Morza Martwego, White Flower, 12 zł za 300 ml): "Skład wg. INCI: Agua, Potassium Cocoate, Glycerin, Maris Aqua, Hydroxypropyl Metylcellulose, Parfum, Eugenol, Limonene, Linalool, Lilial, Hexylcinnamaldehyde, Coumarin, Mica, Cl 77891, Tin Oxide". Z góry dziękuję!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. gdyby nie ilość środków zapachowych skład nie był by najgorszy

      Usuń
    2. Zapach jest bardzo delikatny i inne wrażenia też bardzo przyjemne. Mydło jest dość rzadkie i sprawia wrażenie wydajnego, choć mało się pieni.

      Usuń
  16. Sroko, właśnie przyszło do mnie pierwsze zamówienie z Hagi. Dzięki za namiar. Mydła pachną obłędnie! Aż zal otwierać takie ładne.

    OdpowiedzUsuń
  17. Witam , mam pytanie czy te mydła ( wszystkie które maja w ofercie) nadają się dla kobiet w ciąży, czy są w niektórych z nich składniki zabronione?
    Z góry dziękuję za odpowiedź :)
    p.s. świetny blog !!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. polecam ten wpis http://www.srokao.pl/2014/03/jesli-planujsze-ciaze-jestes-w-ciazy.html i sprawdzanie czy wszystkie oferowane mydła są ok :)

      Usuń
  18. A czy znana jest Ci marka Yope? Produkują mydła w płynie.

    OdpowiedzUsuń
  19. Ostatnio postanowiłam używać mydła w kostce i trochę już ich przetestowałam. Nie wiem czy ja coś robię źle, ale po krótkim czasie mydło z Hagi dosłownie rozpuszcza mi się na mydelniczce i robi się z niego nieprzyjemny w użytkowaniu tzw. glut? Mydło jest drogie, wiadomo naturalne itp itd. ale rozpłynięcie powoduje bardzo marną wydajność i moją frustrację w użytkowaniu gluto-mydła... Czy jest na to jakaś rada, czy to po prostu nie jest mydło dla mnie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A jak przechowujesz to mydło? Ma szansę po użyciu wyschnąć?

      Usuń
  20. Czy któreś z mydeł będzie w porządku podczas ciąży?

    OdpowiedzUsuń
  21. Czy mydło z olejem z wiesiołka z hagi nadaje się dla 2 latki z AZS?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać