Zawsze się boję tych "pierwszych razów" z jakąś marką. Nawet jeżeli znam skład i wydaje się on być bardzo dobry to nie wiem jak ostatecznie będzie wyglądało jego użytkowanie. Tym razem było podobnie. Niby zrobienie olejku myjącego to nie jest wielka filozofia, a z drugiej strony znalezienie balansu między olejami, a emulgatorem/emulgatorami nie jest wcale oczywiste.
Skład prosty, krótki w którym bazą jest olej ze słodkich migdałów. Spoko emulgatory i kilka fajnych olejków wzbogacających recepturę. Jest fajnie.
Olejek jest bardzo wydajny hmmm.... chyba powinnam zacząć od tego, że mamy dozownik w postaci pompki. I z jednej strony to bardzo dobre rozwiązanie, z drugiej strony trzeba uważać, bo moim zdaniem tzw. cała pompka to za dużo olejku. Spokojnie wystarcza połowa, a nawet jedna trzecia.
Olejek nanosimy na twarz i masujemy aż uznamy, że to co miało się rozpuścić rozpuściło się. Potem zmywam olejek wodą.
Ot i cała robota.
To co fajne to to, że olejek nie szczypie mnie w oczy. Ostatnio próbowałam kilku olejków myjących i niestety emulgatory w nich zawarte szczypały mnie w oczy. Tu nie mam tego problemu.
Olejek dobrze zmywa. Nie ściąga. Bardzo przyjemnie pachnie.
Kolejny świetny olejek do mycia na mojej liście!!!
Strona producenta KLIK, z tego co wiem to w niektórych Rossmannach można kupić kosmetyki tej marki.
Kusił mnie odkąd go zobaczyłam,ale póki co jest na wish liście :D
OdpowiedzUsuńTez mi się podobał ten olejek! Ostatnio widziałam go w Hebe i Superpharm. ☺ może będzie dla mnie zastępstwem za Gocranberry, bo mam ostatnio problem ze znalezieniem go stacjonarnie ☺
OdpowiedzUsuńHej, mam pytanie z zupełnie innej beczki. Czy tipi, którego zdjęcie masz na insta jest w miarę stabilne? Jak duża jest podstawa? Nie mam konta na insta więc nie mogę tam zadać pytania....
OdpowiedzUsuńJest stabilne i to bardzo, podstawa ma 110x110cm
UsuńBardzo dziękuję za odpowiedź. Tipi już zamówione i mam nadzieję że skończą się czasy baz z kolców. 😊
OdpowiedzUsuńChodziło ofc o bazy z koców 😉
UsuńCześć. Czy dobrze rozumiem, ze skoro ma emulgator, to ładnie się zmywa i nie zostawia smalcu na twarzy? To mnie denerwowało we wspomnianym wyżej GoCranberry, nie mogłam go używać przez tę smalcowatość.
OdpowiedzUsuńNie, nie zostawia smalcu :)
UsuńSroko, czy dobrze myślę, że można nim zastąpić płyn micelarny?
OdpowiedzUsuńNie do końca, po olejku musisz użyć toniku, po micelu w zasadzie nie.
UsuńDziękuję za informację. Pozdrawiam
UsuńW Hebe też kosmetyki Miya są :)
OdpowiedzUsuńDlaczego po zastosowaniu trzeba użyć tonik? Czyli nie jest odpowiedni jako zamiennik płynu do mycia twarzy po którym stosuje tylko krem?
OdpowiedzUsuńTrzeba skórze przywrócić jej pH i przygotować do przyjęcia kolejnych produktów pielęgnacyjnych
OdpowiedzUsuńCzy mozna używać w ciazy kosmetyków z tej firmy?
Usuńtego olejku można, innych składów nie znam.
UsuńCzy krem miya i am coconut nadaje sie do cery mieszanej skłonnej do wyprysków oraz dla kobiet w ciazy?oto skald; Ingredients: Aqua (Water), Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Sodium Phytate, Alkohol, Parfum (Fragrance), Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamalaldehyde. z góry dziękuje
OdpowiedzUsuńKochana Sroczko,
OdpowiedzUsuńzastanawiam się na kupnem DRAMATICALLY DIFFERENT MOISTURIZING GEL CLINIQUE. Czy jest bezpieczny podczas karmienia piersią?
Oto skład: Water\Aqua\Eau, Dimethicone, Isododecane, Butylene Glycol, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glycerin, Laminaria Saccharina Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract\Extrait D'Orge, Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake, Caffeine, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Polysilicone-11, Silica, Propylene Glycol Dicaprate, Oleth-10, Lactobacillus Ferment, Laureth-23, Laureth-4, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Carbomer, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Tromethamine, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Yellow 5 (Ci 19140), Red 4 (Ci 14700), Yellow 6 (Ci 15985)
Składników "zakazanych" nie widzę, ale ... ten skład jako taki jest po prostu kiepski. To woda z silikonami do której dodali trochę składników aktywnych.
UsuńWitaj, czy żel do mycia twarzy tej marki mimo tylu ekstraktów owocowych jest bezpieczny w ciąży?
OdpowiedzUsuńAqua (Water)*, Betaine*, Glycerin*, Cocamidopropyl Betaine, Xanthan gum*, Fragaria Ananassa (Strawberry) Fruit Extract*, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract*, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract*, Polyglyceryl-4 Laurate/Sebacate*, Polyglyceryl-6 Caprylate/Caprate*, Inulin*, Sodium Chloride, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Lactic Acid*, Parfum (Fragrance), Linalool. *składnik pochodzenia naturalnego
Jest OK
UsuńA u mnie ten olejek nie daje się porządnie zemulgować i zmyć, pozostawia tłustą warstwę i "mgłę na oczach".
OdpowiedzUsuńPróbowałam już różnych metod stosowania, ale nie chce być inaczej... :(
Witam ,mam pytanko czy można stosować ten olejek do zmycia kremu z filtrem u dzieci?
OdpowiedzUsuńNie.
UsuńWitam, a właśnie miałam zamiar kupić ten olejek właśnie ze względu na 15-miesieczne dziecko ;/ Co jest w składzie nie tak, że nie można go używać u dzieci? Czy robiłaś jakieś zestawienie typowo pod dzieci?
OdpowiedzUsuńNie polecam dla dzieci, choćby ze względu na dodatek zapachu, który może uczulać.
UsuńTen olejek bardzo mnie kusi. Ma dużo pozytywnych opinii. Niektóre kobiety piszą jednak, że nie do końca domywa makijaż. Czy po olejku można jeszcze użyć plynu micelarnego? Albo pianki do mycia twarzy?
OdpowiedzUsuńOlejki/masła zawsze dodatkowo zmywamy płynem/pianką do mycia twarz. Płyny micelarne też zmywamy :)
Usuń