26 lutego 2019

Oillan Med + dwa ciekawe produkty dla atopowców

Od jakiegoś czasu, jak to zwykle bywa ;) dostaję sporo pytań o nowości Oillan med+. Dostałam je do testów więc dziś mogę odpowiedzieć zbiorczo na zadawane mi pytania i dorzucić kilka wniosków dotyczących użytkowania.
Zacznijmy od produktu który bardziej mnie zainteresował.
Oillan, Med+, Kojąco - Ochronna Emulsja do Mycia Ciała
SKŁAD Aqua, Persea Gratissima Oil, Glycereth-7 Caprylate/Caprate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Polyglyceryl-4 Caprate, Palmitic Acid, Sodium Cocoamphoacetate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Stearic Acid, Butyrospermum Parkii Butter, Adansonia Digitata Seed Oil, Oenothera Biennis Oil, Perilla Ocymoides Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Palm Kernel Glycerides, Squalane, Behenyl Alcohol, Xanthan Gum, Argania Spinosa Kernel Oil, Glyceryl Stearate, Lecithin, Lauryl Alcohol, Myristyl Alcohol, Ceramide NP, Glyceryl Caprylate, Citric Acid, Parfum.
Jeżeli musiałabym się do czegoś przyczepić w składzie to byłby to zapach, a raczej fakt że jest tam składnik zapachowy. Jednak, no właśnie podczas użytkowania żaden zapach nie jest wyczuwalny. Wysnuwam więc wniosek, że jest to bardziej "maskowanie" naturalnego zapachu kosmetyku, niż próba sprawienia żeby ładnie pachniał. I nie ma co tu kryć, takie działanie jest spowodowane wymaganiami klientów ... no i rozumiem to.
Idąc jednak dalej skład mi się podoba. Użyto dużo emolientów i łagodne detergenty. Efekt jest taki, że emulsja jest bardzo delikatna, ale jednocześnie dobrze myje.
Nie pieni się (no powiedzmy, pieni się w minimalnym stopniu), więc musicie mieć to na uwadze. Mam wrażenie, że zostawia na skórze lekką warstwę, taki prawie nie wyczulany płaszcz ochronny. Ta warstwa też mi się podoba. Bo jeżeli na przykład walczycie z egzemą na rekach to po umyciu ich tą emulsją nie trzeba za każdym razem dosmarowywać kremu.
Ponieważ od czasu do czasu pojawia się u mnie podrażnienie na powiekach miałam okazję wypróbować tę emulsję i w takich przypadkach. Nie szczypała, nie podrażniała dodatkowo, nie potęgowała świądu.  Rycerz też nie skarżył się na nią kiedy pojawiały się podrażnienia po basenie.
Bardzo udany produkt.
Oillan, Med+, Kojąco - Ochronny Balsam do Ciała
SKŁAD Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Myristyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, Coco-Caprylate/Caprate, Persea Gratissima Oil, Betaine, Adansonia Digitata Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glyceryl Caprylate, Oenothera Biennis Oil, Tocopherol, Perilla Ocymoides Seed Oil, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Palm Kernel Glycerides, Squalane, Behenyl Alcohol, Allantoin, Stearic Acid, Lecithin, Cetyl Alcohol, Lauryl Alcohol, Hydroxyacetophenone, Myristyl Alcohol, Ceramide NP, Xanthan Gum, Disodium Phosphate, Citric Acid, Parfum.
Podobnie jak w emulsji zapach jest, ale w produkcie go nie czuć, to znaczy balsam pachnie baaardzo delikatnie klejem biurowym w sztyfcie :). Zapach jest praktycznie nie wyczuwalny, czuć go tylko w opakowaniu.
Podoba mi się skład, w którym mamy masło she,  olej awokado, nie często jeszcze spotykany olej z baobabu, który ma bardzo wszechstronne zastosowanie,  olej ze słodkich migdałów, olej z wiesiołka i olej z pachnotki (perilla), który to olej wychwalałam już kilka lat temu ;).  Jest jeszcze jeden ciekawy składnik a mianowicie betaina, o silnych właściwościach nawilżających. 
Balsam jest gęsty, ale jednocześnie zaskakująco lekki. Przyjemnie się rozsmarowuje i bardzo szybko wchłania. Zostawia jednak na skórze warstwę, która nie jest tłusta, ani sucha czy matowa, nie wiem czy potrafię to dobrze opisać. O może tak, skóra jest bardzo gładka i miękka, ale ta gładkość nie jest cechą skóry lecz właśnie tej warstwy na niej. I owa warstwa przynosi suchej skórze przyjemne ukojenie, niweluje szorstkość, nieprzyjemne ściągniecie. Balsam też lekko łagodzi świąd i bolące podrażnienia. Czuć to okluzyjne działanie tego produktu.
Podoba mi się ten balsam zarówno pod względem składu jak i działania.

Więc odpowiadając na pytania o te dwa produkty, tak mają fajne składy i są warte uwagi.

21 komentarzy:

  1. No ciekawe produkty, chętnie wypróbuję

    OdpowiedzUsuń
  2. Sroko a jak składy innych produktów z tej serii ?
    Np. Emulsja natłuszczająca do kąpieli dermatologicznej


    Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, C12 – 13 Pareth – 3, PEG – 40 Sorbitan Peroleate, PEG – 9 Laurate, Butyrospermum Parkii Butter, Adansonia Digitata Seed Oil, Oenothera Biennis Oil, Perilla Ocymoides Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Palm Kernel Glycerides, Squalane, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Lecithin, Cetyl Alcohol, Lauryl Alcohol, Myristyl Alcohol, Ceramide NP

      

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Inne składy mi się nie podobają, więc ich nie polecam

      Usuń
  3. Cześć, a co myślisz o takim kremie dla małego dziecka (6msc) z objawami AZS. Próbowałam już kilku produktów, w tym także polecanego srebra koloidalnego i bez efektu. Testy na alergie nic nie wykazały. Pure Beginnings Organic Baby Probiotyczny krem do skóry wrażliwej -Skład:

    Aqua (Water), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Adansonia Digitata (Baobab) Fruit Extract*, Inulin*, Xanthan Gum, Prunus Amygdalus Dulcis (Almond) Oil*, Glyceryl Caprylate, Ascorbyl Palmitate, Lactic Acid, Tocopherol, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Lactobacillus Ferment

    99.5% of the total ingredients are from Natural Origin

    16% of the total ingredients are from Organic Farming

    OdpowiedzUsuń
  4. Czy są na opakowaniu tych produktów wskazania co do wieku? Można stosować te produkty u rocznego dziecka?

    OdpowiedzUsuń
  5. Zastanawiam się nad kremem przeciświądowym z tej serii:

    Aqua, Aluminium Sucrose Octasulfate, Steareth-2, Ceteareth-12, Cyclopentasiloxane, Stearyl Alcohol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Isohexadecane, Di-C12-13 Alkyl Malate, Ceteareth-20, Hydrogenated Polydecene, Squalane, Panthenol, Distearyl Ether, Niacinamide, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Butyrospermum Parkii Butter, Centella Asiatica Leaf Extract, Faex Extract, Aesculus Hippocastanum Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Enteromorpha Compressa Extract, Propylene Glycol, Pentylene Glycol, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Silybum Marianum Seed Oil, Cetyl Alcohol, Lecithin, Myristyl Alcohol, Lauryl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Zinc Gluconate, Caffeine, Biotin, Tocopheryl Acetate, Cholesterol, Glyceryl Behenate, Hydrogenated Palm Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Ceramide NP, Allantoin, Butylene Glycol, Glycerin, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.

    Warto?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gdyby był godny polecenia moim zdaniem na pewno znalazł by się w tym wpisie :)

      Usuń
  6. A czy krem regenerujacy z tej serii jest wart uwagi?

    OdpowiedzUsuń
  7. Sroczko, czy balsam mogą używać kobiety w ciąży i Mamy karmiące? Dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  8. Sroczko a co sądzisz o mydle oillan med +?
    Szukam coś dla młodego bo nie może używać zwykłego mydła..
    Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Parfum, Glycerin, Palm Acid, Paraffinum Liquidum, Sodium Chloride, Chamomilla Recutita Flower Extract, Palm Kernel Acid, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, CI 77891

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak zwykłego nie może to tego też nie będzie mógł, bo to też zwykłe mydło.

      Usuń
  9. Cześć,

    przeczytałam juz wiele Twoich wpisów, wiele Twoich analiz bardzo mi się przydało. Ale jest jedna rzecz, z którą mam kłopot. Możesz polecić jakieś kremy do powiek w przypadku AZS? i nie chodzi mi o kremy pod oczy, ale takie, które mozna również bezpiecznie stosować przy AZS powiek górnych. Wiem, że w którymś wpisie jest info o Mustela Stelatopia, ale on u mnie się średnio sprawdza. Polecisz może jakieś inne kremy dostępne w Polsce?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tu najnowsze moje odkrycia do powiek https://www.srokao.pl/2021/02/sroka-testuje-curis-mini-derm-i-cos-dla.html, https://www.srokao.pl/2021/02/martina-gebhardt-dwa-wielkie-oczarowania.html, https://www.srokao.pl/2021/01/nawilzajace-nowosci-od-miya.html, https://www.srokao.pl/2020/11/bebio-i-ciekawe-kremy-bez-dodatku.html

      Usuń
  10. Szkoda ze zmienili skład tych produktów :(

    OdpowiedzUsuń
  11. Czy planuje Pani sprawdzenie składów nowych produktów z serii Oillan Med+? Dzięki temu artykułowi znaleźliśmy idealny krem dla syna z AZS (kilka innych nie sprawdziło się). Nowe produkty mają znacząco różny skład :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W najbliższych planach nie mam sprawdzania tej linii.

      Usuń
  12. gdzie można kupić te produkty ??

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać