Skład jest oczywiście fajny i wart uwagi. Kwasy AHA , niacamid, składniki nawilżające. Obietnice producenta są spore i co tu mówić sam sobie wysoko poprzeczkę zawiesza. Muszę się przyznać, że między innymi tak długo zwlekałam w wypróbowaniem tego serum no i dlatego również podzieliłam się z mamą, bo bałam się że na mojej zaprawionej skórze efekty działania tego serum mogą być żadne. I tu ciekawostka, nawet u mnie efekty są, a u mojej mamy która rzadko kiedy sięga po takie specyfiki powiedziałabym, że jest efekt wow.
Żeby mieć z głowy niefajnie rzeczy od razu wspomnę, że przeszkadza mi zapach w tym kosmetyku - jak na serum jest za mocny, jak dla mnie, no i utrzymuje się długo.
Poza tym nie mam zastrzeżeń.
Serum ma konsystencję lekkiego żelu. Nakłada się z przyjemny poślizgiem. Przez chwilę czuć na skórze lekką warstwę. Po chwili wchłania się całkowicie i do matu. Daje efekt bardzo gładkiej skóry.
Co do działania na skórze nie zaprawionej w bojach efekt jest oczywiście dużo bardziej widoczny.
Efekty o jakich mowa to rozjaśnienie cery, mniej widoczne pory i przebarwienia. Skóra jest gładsza i bardziej napięta. Wygląda młodziej i świeżej.
Dla skór zaprawionych w bojach mamy zaś efekt podbicia działania innych kosmetyków złuszczających i rozjaśniających. I to jest widoczne działanie.
Bardzo fajne to serum i pod względem składu i działania. Moim zdaniem w sam raz dla początkujących, którzy lubią szybkie i widoczne efekty.
Polecam także oczywiście podczas korzystania z tego serum stosować filtry przeciwsłoneczne efekty będą szybsze ;)
Serum do nabycia TUTAJ
Witam. Pani Sroko rozumiem, że dla cer wrażliwych naczyniowych nie nadaje się. Pozdrawiam. Magda
OdpowiedzUsuńSroczko, napisz proszę w jakiej kolejności stosujesz to serum? Po umyciu twarzy, tonikach, hydrolatach itp. idzie serum i dalej po wyschnięciu i wchłonięciu (5-10 min) dajesz krem na noc, czy odwrotnie najpierw krem, a na koniec leci serum?
OdpowiedzUsuńPo toniku/hydrolacie, na jeszcze lekko wilgotną skórę. Po nałożeniu od razu krem lub serum.
UsuńMam nadzieję, że jasno napisałam :)
Zapisuje na listę! :)
OdpowiedzUsuńOd jakiego wieku można stosować?:)
OdpowiedzUsuńO takiego w jakim skórze jest to potrzebne. Kosmetyków nie stosuje się na wiek, tylko na stan skóry :D
UsuńWitam, mam do Ciebie parę pytań :)
OdpowiedzUsuń1. Czy mogłabyś mi doradzić w jakich odstępach stosowanie tego serum będzie bezpieczne? Z tego co wiem, skóra powinna mieć czas na regenerację, więc stosowanie go codziennie (powiedzmy w okresie jesienno-zimowym) nie jest najlepszym pomysłem.
2. Czy nakładanie na serum kremu nawilżającego to element konieczny?
3. Czy neutralizacja kwasów aby zahamować dalszy proces jest tutaj konieczna? (czy występują one w tak małym stężeniu że nie jest to potrzebne)
Pozdrawiam, Kasia
1. Tak codziennie w okresie jesienno zimowym
Usuń2. Ja bym nakładała zawsze to sprzyja regeneracji i jest mniej podrażnień.
3. Nie, niczym się nie neutralizuje tu kwasów, to nie jest zabieg gabinetowy "agresywny".
Czy nadaje się do cery wrażliwej i naczynkowej? Dziękuję
OdpowiedzUsuńNiestety nie wiem, nie mam na tyle dużej wiedzy o takich cerach żeby móc doradzić.
UsuńWitam. Zakupiłam serum. A jak często je stosować? To moje pierwsze spotkanie z kwasami. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńJeżeli Cie nie podrażnia i codziennie :), ale zacznij co drugi dzień i obserwuj skórę. Jeżeli nie będzie podrażniać wprowadź codziennie.
UsuńPotwierdzam- genialne :)
OdpowiedzUsuńDroga Sroko, dostałam serum na noc "Argan oil" i nie wiem czy jest warte stosowania (podejrzewam, że nie...) Nie wiedziałam gdzie pisać, żebyś zauważyła i zechciała odpowiedzieć, więc wybrałam stosunkowo niedawny post o serum.
OdpowiedzUsuńA skład jest taki:
Aqua, Butylene Glycol, PEG-32. Ethyl Gluceth-20. Glycereth-26. PEG-10 Dimethicone. Dimethicone. Polysilicone-11. Argania Spinosa Kernel Oil, Lecithin, Sodium Hyaluronate, Sucrose, Cyclomethicone, Ceramide-3, Phenoxyethanol, PED/PPG-18/18 Dimethicone, Oleth-3 Phosphate, Dipropylene Glcol, Oleth-3, Carbomer, Oleth-5, Hydrogenated Polyisobuten, Tromethamine, Xanthan Gum, PPG-6-Decyltetradeceth-30, Parfum, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin.
Co Ty na to??
Pozdrawiam
Nie, nie warte stosowania :)
UsuńDzięki serdeczne :-) może chociaż butelka mi się na coś przyda ;-)
OdpowiedzUsuńDzień dobry!
OdpowiedzUsuńCzy to serum można stosować w połączeniu z esencją Iossi- Acerola o której Pani pisała? zainteresowała mnie Pani tymi dwoma produktami, ale nie wiem czy w połączeniu nie podrażnią mojej skóry. Myślę o takiej kolejności stosowania 1. produkt myjący na bazie oleju 2. serum Nacomi glow 3. esencja IOSSI Acerola 4. krem na noc. Z góry dziękuję za odpowiedź
Witam,
UsuńMożna stosować z esencją, ale jeżeli wcześniej nie miała Pani do czynienia z kwasami mogą wystąpić podrażnienia, więc na początku byłabym ostrożna i obserwowała reakcję skóry.
Esencję nakładać przed serum :).
Witam, czy jest możliwe, że po 2 dniach stosowania serum od niego nagle wyskakują mi ogromne, bolące krosty (bąble, wygląda np jak ukąszenie komara po rozdrapaniu)? Dodam że to moje pierwsze zetknięcie z kwasami.Moge dalej go używać?
OdpowiedzUsuńTak, jest możliwe. Przy kwasach u niektórych tak bywa na początku.
UsuńSroczko jaki filtr do twarzy poleacasz pod makijaż aby nie bielił? Dziekuje za odpowiedź.
OdpowiedzUsuńA-derma fluid spf 50+ nie bieli :)
UsuńA ja mam pytanie co do tego serum. Wyjeżdżam na narty. Twarz oczywiście filtr 50, ale czy używać serum czy odstawić na ten czas? Mimo wszystko będzie kontakt ze słońcem...
OdpowiedzUsuńOdstaw na ten czas lepiej
UsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńWitam, chciałam zapytać o serum Róża-Malina Ministerstwa Dobrego Mydła: Rosa Canina Seed Oil, Hydrogenated Farnesene, Squalane, Rubus Idaeus Seed Oil, Perilla Frutescens Seed Oil, Cucurbita Pepo Seed Oil, Tripelargonin, Mauritia Flexuosa Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Lecithin, Ricinus Communis Seed Oil, Glyceryl Rosinate, Glyceryl Oleate, Olea Europea Oil Unsaponifiables, Tocopherol, Parfum, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Copaifera Officinalis Resin, Ubiquinone, Hydrogenated Retinol, Capryloyl Glycine, Linalool*, Geraniol*, Citronellol*, Limonene*.
OdpowiedzUsuńCzy jest ok?
Polecane oczywiście z ich kremem Konfitura Roża-Malina : Aqua, Rosa Canina Seed Oil, Cetyl Alcohol, Glycerin, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Betaine, Leuconostoc/ Radish Root Ferment Filtrate, Pyrus Malus Seed Oil, Rubus Idaeus Seed Oil, Squalane, Punica Granatum Seed Oil Polyglyceryl-4 Esters, Hydrogenated Farnesene, Propanediol, Lactobacillus, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Ubiquinone, Lactobacillus/Arundinaria Gigantea Ferment Filtrate, Natural Mixed Tocopherols, Helianthus Annuus Seed Oil, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Lactic Acid, Hydrolyzed Jojoba Esters, Olive Oil Decyl Esters, Bentonite, Isomalt, Acacia Senegal Gum, Xanthan Gum, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Parfum, Benzyl Alcohol, Hydrated Silica, Squalene, Chlorella Vulgaris Extract, Maris Sal, Beta-Carotene, Citronellol*, Limonene*, Geraniol*, Linalool*
Są OK
UsuńCzy to serum stosuje sie rowniez pod oczy?
OdpowiedzUsuńNie, pod oczni nie
UsuńA czy przy obecnej majowej pogodzie można je nadal stosować? Plus jak długo można je nakładać-miesiac,dwa, dłużej?:)
OdpowiedzUsuńMożna jeżeli stosuje filtry przeciwsłoneczne :)
UsuńA czy można je stosować przy obecnej majowej pogodzie?
OdpowiedzUsuńI czy trzeba zrobić jakąś przerwę po dłuższym stosowaniu czy niekoniecznie?
Można teraz o ile stosuje się filtry. Przerwa nie jest konieczna.
UsuńHej a ja mam pytanie po jakim czasie stosowania trzeba zrobić przerwę o ile w ogole trzeba? Biorąc pod uwagę że powoli zbliża się lato :)
OdpowiedzUsuńNie trzeba robić przerwy, chyba że nie stosuje się filtrów przeciwsłonecznych
UsuńRatunku ,nie mogę nigdzie znaleźć opisów kwasów ,wiem że Pani stosuje, ja dopiero się przymierzam i chce poczytać 🙂 Pozdrawiam i życzę zdrowia
OdpowiedzUsuńNie opisywałam nigdy jakie kwasy stosuję:)
UsuńA ja kocham ten zapach! Pachnie jak panadol truskawkowy😂
OdpowiedzUsuńSroko, a co sądzisz o The Ordinary, Niacinamide 10% + Zinc 1% serum? Czy może być stosowany podczas karmienia piersią?
OdpowiedzUsuńSkład: Aqua (Water), Niacinamide, Pentylene Glycol, Zinc PCA, Dimethyl Isosorbide, Tamarindus Indica Seed Gum, Xanthan gum, Isoceteth-20, Ethoxydiglycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.
Może być stosowany przy karmieniu piersią.
UsuńSroko, potrzebuję kremu do twarzy, który nie zawiera olejów i można stosować go podczas karmienia piersią. Zerknij proszę na Clinique DRAMATICALLY DIFFERENT MOISTURIZING GEL:Water\Aqua\Eau, Dimethicone, Isododecane, Butylene Glycol, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glycerin, Laminaria Saccharina Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract\Extrait D'Orge, Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake, Caffeine, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Polysilicone-11, Silica, Propylene Glycol Dicaprate, Oleth-10, Lactobacillus Ferment, Laureth-23, Laureth-4, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Carbomer, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Tromethamine, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Yellow 5 (Ci 19140), Red 4 (Ci 14700), Yellow 6 (Ci 15985)
OdpowiedzUsuńCo o nim myślisz?
Nie polecam :(
UsuńA ja cierpliwie czekam na analizę serii nacomi next level...
OdpowiedzUsuń