Demakijaż, oczyszczanie
1. Fluff, Balsam do demakijażu maliny z migdałami - KLIK - dostępność, cena i działanie.
2. AA GO GREEN oczyszczająca pasta detox z selerem- KLIK - podobnie jak kolega powyżej, czyli dostępność, cena i działanie, a i dlatego, że pachnie mniej intensywnie niż wersja Fluff, więc jeżeli macie kłopot z zapachem to jest coś innego do wyboru
3. Nacomi, Pyłeki oczyszczające - KLIK - w zasadzie wszystkie pyłki od Nacomi są w tej kategorii. Bez dwóch zdań zawładnęły one rokiem 2020.
4. Anthyllis, Oczyszczające mleczko do demakijażu - KLIK - powrót do tradycyjnego demakijażu ;), czyli ominęcie ciężkich olejowych konsystencji i rezygnacja z milceli. Cudowna rzecz.
Tonizacja
1. Mirako, Hydrolat z Róży Damasceńskiej - KLIK - znakomita jakość
2. Mafka, Hydrolat z kwiatów lipy BIO - KLIK - podobnie jak powyżej świetny jakościowo hydrolat
3. Hydrolat z Kadzidłowca - nie doczekał swojego osobnego wpisu, ale uwielbiam hydrolat z kadzidłowca. Znakomicie uspakaja skórę, łagodzi podrażnienia, koi. Przyznam, że jestem od niego od jakieś czasu uzależniona.
4. Natural Secrets, Tonik Wzmacniający Bławatek i gorzka pomarańcza - KLIK - jedyny tonik w tej kategorii, jest znakomity i to dla niego kilkukrotnie zrezygnowałam z hydrolatów.
Sera i kremy
1. Fridge, 4.3 look of love, rewitalizujące serum do twarzy i pod oczy - KLIK- zaskakujące i znakomite serum olejowe, które z powodzeniem stosowałam i na dzień. Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim.
2. Natural Secrets, Serum dwufazowe - KLIK - klasa, znakomite, świetne!
3. Miya, Serum z prebiotykami do skóry problematycznej - KLIK - wodne serum, świetnie na niespodzianki i zbuntowaną cerę.
4. Lush Botanicals, Krem Energetyzujący, Green Shot - KLIK - uwielbiałam latem, potem też i jesienią ;)
5. Martina Gebhardt, GINSENG Krem z żeń-szeniem do cery wymagającej - krem który albo się kocha, albo nienawidzi. Jest przedziwny, ale znakomity. Niestety nie doczekał się jeszcze swojej recenzji, obiecują nadrobię, może jeszcze w tym tygodniu.
Oczy
1. Make Me Bio, Garden Roses, Chłodzące Serum pod Oczy - KLIK - produkt, który wyparł płatki pod oczy, działa na pouchliznę podobnie, ale zdecydowanie lepiej nawilża ;)
2. Martina Gebhardt, Krem pod oczy z awokado - krem nie doczekał się jeszcze recenzji, podobnie jak krem do twarzy tej marki. To krem "trudny" i na pewno nie dla każdego. Obiecuję recenzję.
3. beBio, Krem pod Oczy Odżywczo - Wygładzający - KLIK - idealny krem kiedy pojawiały się podraznienia, a ja potrzebowałam czegoś lekkiego, ale dobrze nawilżajacego i natłuszczajacego.
Maski
1. Nacomi, Honey Face Mask - KLIK, dziwna, ale bardzo fajna maska.
2. Alkemie, Glow up! 2 w 1 peeling-maska - KLIK, późno odkryta, ale znakomita maska i peeling w jednym
Filtry
1. Mlle Agathe, Kremy przeciwsłoneczne ze śluzem ślimaka SPF 50 - KLIK - filtr, a raczej filtry, z których mieszanka stanowiła znakomity makijaż latem. Świetne.
2. Plantea Sun Shield SPF 50 - KLIK - zachwycałam się tym kremem i nadal się niem zachwycam.
1. TooFruit,Odżywczy balsam do ciała dla dzieci, BRZOSKWINIA I MORELA - KLIK, o jak ja kocham ten balsam za działanie i za zapach no jest znakomity.
2. Fridge, 2.6 time for coffee - KLIK to balsam do rozpieszczania :)
3. Iossi, Słodka Pomarańcza - KLIK, balsam który używałam na wiele sposobów w zależności czego potrzebowało moja skóra, a do tego świetnie spisywał się jako krem do rąk.
Do włosów
1. Cztery Szpaki, Szampon do włosów w kostce, UNIWERSALNY - KLIK, za długo, stanowczo za długo opierałam się temu produktowi :)
2. eeny meeny, Ochronny szampon nawilżający - KLIK, najłagodniejszy szampon jaki znalazłam w tym roku
3. OnlyBio, Powerful Colors, Odżywka - KLIK, świetna odżywka pod oleje
4. Naif, Odżywka ułatwiająca rozczesywanie włosów - KLIK, coś znakomitego do rozczesywania splątanych włosów.
5. Biofficina Toscana, Regenerująca Maska do Włosów Kręconych i Falowanych z Organicznym Kiwi - KLIK, niby maska do włosów kręcony, a jednak nie, uwielbiam ją.
6. DLA, Ziołoocty - KLIK, znakomite octy, nie sądziłam, że kiedyś będę używała octu do włosów.
Wielofunkcyjne
1. Imlan Creama Plus - KLIK, tegoroczny najukochańszy krem przy AZS
2. Yumi Wielofunkcyjny Żel Aloesowy - KLIK - nooo pierwszy żel aloesowy, który lubię, to szok i niedowierzanie.
Kolorówka
1. Resibo Glow - KLIK - cała seria glow tej marki zrobiła na mnie spore wrażenie, czekam na jeszcze :)
2. Eco Cosmetics Krem CC - KLIK, pierwszy CC krem z wysokim SPF i świetnym składem. Kolor daję radę ograć, choć jest dziwny.
3. Alverde 12 Hours Long Stay - KLIK - jedyny tusz w tym roku do którego wracałam regularnie bo nie było większego problemu z jego dostępnością.
Podzielcie się swoim odkryciami, może coś i ja znajdę nowego :D !!!
OdpowiedzUsuńKolejne inspirujące zestawienie :-) Gdzie kupujesz Martina Gebhardt?
Na allegro zazwyczaj
UsuńDroga sroko mam pytanie czy poniższy krem od marki Mya można stosować w ciąży? Aqua (Water)*, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Betaine*, Niacinamide, Cocos Nucifera Fruit Extract*,, Palmitoyl Tripeptide-5, Panthenol, Glycerin*, Allantoin, Carbomer, Sodium Hydroxide, Triethyl Citrate*, Caprylyl Glycol, Benzoic Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Parfum (Fragrance).
OdpowiedzUsuńŚwietna robota, znowu! 🤩 Mnie również zaintrygowały kremy Martiny Gebhardt. Nie doczekałam Twojej recenzji, a ze potrzebowałam czegoś na już, zamówiłam 🙈 Będę pisać czy je pokochałam, zwłaszcza ze mam mieszana, naczynkowa i zmęczona 40kową buzie. A propo buzi szukam jeszcze dobrego hydrolatu i potrzebuje Twojej opinii. Rzucisz okiem na te składy? Hydrolat kocankowy od Ministerstwa, Inci: Helichrysum Italicum Flower Water, Leuconostoc/ Radish Root Ferment Filtrate. Drugi tez z kocanki od La Saporia, Inci: Helichrysum Italicum Flower Water, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol. Który ma lepsze konserwanty, jak dobrze rozumiem? Pomożesz? Ania
OdpowiedzUsuńOba hydrolaty są OK.
UsuńA coś więcej na temat tego kremu:) zastanawiam się nad jego kupnem, mam suchą atopową cerę lubię mocno odżywcze kremy np. multi moso z asoa. Czy ten będzie ok?
OdpowiedzUsuńPrzepraszam za niedoprecyzowanie w poprzednim poście chodziło mi o krem Martina Gebhardt.
OdpowiedzUsuńW tym tygodniu będzie wpis o tych kremach
UsuńWitaj!
OdpowiedzUsuńKochana Sroczko ponoć nie ma głupich pytań ;) więc wytłumacz proszę jak to jest z tonizowaniem skóry, czy zawsze konieczne jest nałożenie toniku na płatek kosmetyczny i przetarcie nim twarzy, czy wystarczy twarz po prostu tonikiem spryskać i pozostawić do wchłonięcia? Pytam ponieważ zamierzam przejść na hydrolaty zamiast toników, tyle cudownych opisujesz aż żal nie wypróbować :) i nie wiem jak do nich podejść, czy to przetarcie płatkiem jest istotne?
W oczekiwaniu na odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie
Twoja wierna fanka
Wszystko zależy od toniku. Jeżeli nie jest to tonik z kwasami, rozjaśniający czy przeciwtrądzikowy to zazwyczaj nie trzeba używać płatka, tylko można spryskać całą twarz. Nawet nie trzeba zostawiać do wchłonięcia tylko w wilgotną skórę można spokojnie wmasować pielęgnację. Jeżeli jednak to toniki z tych "drażniących" to konieczny jest płatek, żeby nie zrobić sobie kuku pod oczami.
UsuńSuper! Bardzo dziękuję!
OdpowiedzUsuńKochana Sroczko a czy hydrolat z kocanki z Ministerstwa Dobrego Mydła można bezpiecznie stosować na całą twarz, właśnie ją spryskując? Podaję skład: Helichrysum Italicum Flower Water, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate. A czy ten hydrolat z kocanki ale z Biochemii Urody będzie bezpieczny do aplikacji na całą twarz? Podaję skład:Organic Helichrysum Italicum (Immortelle) Flower Water + konserwant ECOCERT: Dehydroacetic Acid (0.06%), Benzyl alcohol (0.54%).
OdpowiedzUsuńW oczekiwaniu na odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie
Twoja wierna fanka!
Pytam ponieważ hydrolat z kocanki ma właściwości przeciwtrądzikowe :)
OdpowiedzUsuńHydrolatami, no może poza cynamonowym spokojnie można się psikać po całości :)
UsuńWitaj!
OdpowiedzUsuńKochana Sroczko co sądzisz o składzie tego korektora pod oczy? Pomóż...Przesyłam skład:Ingredients: Cyclopentasiloxane, Water\Aqua\Eau, Trimethylsiloxysilicate, Butylene Glycol, Sorbitan Sesquioleate, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Tribehenin, Magnesium Sulfate, Phenyl Trimethicone, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Dimethicone, Methicone, Ethylhexylglycerin, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Laureth-7, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Sorbic Acid, [+/- Titanium Dioxide (Ci 77891), Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499)]
W oczekiwaniu na odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie
Twoja wierna fanka!
No ja bym takiego korektora nie używała :)
UsuńSuper! Dziękuję bardzo! Niezastąpiona jak zawsze! A co sądzisz o tym hydrolacie z kocanki z biochemii urody?
OdpowiedzUsuńW oczekiwaniu na odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie
Twoja wierna fanka!
Droga Sroczko. Uwielbiam Twoje analizy, dzięki za każdy! Mam pytanie czy krem make me bio regenerujący do twarzy ma dobry skład ?
OdpowiedzUsuńAqua ‹Woda›, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Prunus Armeniaca ‹Morela› Kernel Oil, Butyrospermum Parkii ‹Masło Shea› Butter, Glycerin ‹Gliceryna Roślinna›, Helianthus Annuus ‹Słonecznik› Seed Oil, Olea Europaea ‹Oliwa z Oliwek› Oil, Cocos Nucifera ‹Kokos› Oil, Allantoin, Avena Sativa ‹Owies› Meal Extract, Tocopherol ‹Witamina E›, Sodium Hyaluronate, Triticum Vulgare ‹Kiełki Pszenicy› Oil, Persea Gratissima ‹Awokado› Oil, Argania Spinosa ‹Argan› Kernel Oil, Arnica Montana ‹Arnika Górska› Flower Extract, Passiflora Incarnata ‹Marakuja› Seed Oil, Camellia Sinensis ‹Zielona Herbata› Leaf Extract, Oenothera Biennis ‹Wiesiołek› Oil, Prunus Domestica ‹Śliwka› Kernel Oil, Stearic Acid, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Linalool, Geraniol, Eugenol.