Filtry zazwyczaj są tłuste, często zostawiają biały nalot na skórze i to faktycznie są upierdliwe rzeczy do zmycia. Generalnie filtry nawet jeżeli nie są bardzo tłuste, czy nie zostawiają białego nalotu, nie są najprostszymi kosmetyki do zmycia.
Obecnie, najszybciej i najprościej zmywać je olejami, masłami do demakijażu, które emulgują.
To, co opisywałam na blogu
🌞 Dla dorosłych i nastolatków
- Natural Secrets, Micelarny balsam myjący len z drzewem różanym - KLIK
- Lost with Botanicals, Olejek Hyrdofilowy, Goodbye Dirt - KLIK
- Senelle, Olejek do Demakijażu Oczyszczający - KLIK
- Plantea, Kremowy Żel do Mycia Twarzy - KLIK
- Fresh&Natural, Pasta do Mycia Twarzy - KLIK
- Miya, Lekki olejek do demakijażu - KLIK
- Fluff, Balsam do demakijażu maliny z migdałami - KLIK
- Polemika, Hydrofilne masło oczyszczające do twarzy - KLIK
- AA GO GREEN oczyszczająca pasta detox z selerem - KLIK
- Pure By Clochee masełko do demakijażu twarzy - KLIK
- Lirene Dermoprogram, Oh, Just Peachy!, Masełko do demakijażu -KLIK
- FaceBoom, Superstar, Masło do demakijażu - KLIK
- Si si bee, Olejek do mycia twarzy - KLIK
- Resibo, Melt Away Balsam do demakijażu -KLIK
- Q+A, Rosehip, Odżywczy Olejek do demakijażu z Dziką Różą -KLIK
- Soppo,Paw Paw Makeup, olejek do demakijażu nawilżająco-rozświetlający -KLIK
- Lirene, Jestem ECO #WATERLESS, Ujędrniający olejek do demakijażu -KLIK
- Holify, Balsam do demakijażu - KLIK
- be beauty, clean beauty, masełko do demakijażu - KLIK
- Q+A, Grapefruit Balsam Oczyszczający - KLIK
🌞 Dla dzieci
- Mustela, Olejek myjący - KLIK
- Mustela, STELATOPIA® Olejek myjący - KLIK
- Ziaja med, hipoalergiczny olejek do kąpieli natłuszczająco-myjący na bazie oleju słonecznikowego - KLIK
- Bebililo, Krem do kąpieli dla niemowląt - KLIK
🌞 Olejek do samodzielnego zrobienia
- DIY: Olejek myjący, olejek do demakijażu, olejek do kąpieli -KLIK
Porcję masło/olejku nakładamy na suchą skórę i masujemy. Kiedy filtr się rozpuści, zmywamy całość wodą. Ponieważ to produkty emulgujące, w zasadzie nie trzeba po nich stosować już żeli do mycia itp... Ja jednak i tak jeszcze domywam twarz.
Drugi sposób to użycie olejku, masła do demakijażu, które nie emulgują, dlatego też spokojnie możecie użyć na przykład oleju ze słodkich migdałów, masła shea, czy innego oleju/masła.
Zasada jest podobna jak przy wersji emulgującej. Porcję masła, oleju nakładacie na skórę i masujecie. Ja, jeżeli już używam taki produktów, to stosuję je na suchą skórę, niektórzy wolą stosować na skórę zwilżoną, moim zdaniem to już kwestia preferencji. Kiedy filtr się rozpuści, trzeba to zmyć. Tym razem do zmycia polecam waciki, muślinową ściereczkę, ręcznik itp... który namoczyć w dość cieplej wodzie, a następnie porządnie przetrzeć skórę. Po takim zmyciu koniecznie jest użycie czegoś do mycia mowa o żelu, mydle itp...
Możecie jeszcze spróbować mleczek do demakijażu. Postępujemy podobnie jak z masłami, czy olejami. Czyli porcję kosmetyku nakładamy na skórę i masujemy. Jak filtr się rozpuści to, zmywamy wodą i poprawiamy środkiem myjącym.
Moim zdaniem takie zmywanie najskuteczniejszy i w zasadzie najszybszy sposób na zmycie filtrów. To Wam polecam, zwłaszcza wersje emulgujące, które są bajecznie proste w obsłudze, a produktów tego typu na rynku jest całe mnóstwo.
Super wpis, dużo osób nie wie, że sam żel do mycia twarzy nie wystarczy. Myślę, że warto również wspomnieć, że filtry do ciała też tak najlepiej zmywać (a już szczególnie z miejsc problematycznych, mnie lubi wysypać na dekolcie). Ja używam olejku pod prysznic z Isany (Rossmann). Jest tani, a jednak się go sporo zużywa do zmycia filtrów.
OdpowiedzUsuńCzy te wszystkie kosmetyki z listy można wykorzystywać dla zmywania filtrów u noworodka? Dziękuję!
OdpowiedzUsuńPolecam Baby Boom, Intensywnie Pielęgnacyjny Olejek
UsuńSroczko, jak zwykle w punkt i w sama porę :) właśnie szukałam u Ciebie informacji o zmywaniu filtrów. Dziękuję za Twoją pracę, dzięki Tobie sukcesywnie zmieniam zawartość kosmetyczki i czytam składy (już coraz szybciej), choć mam jeszcze problem z kilkoma długaśnymi nazwami. Szkoda, że w aptekach co rusz polecają mi dla ciężarnej i dzieciaczka produkty, które zawierają mnóstwo niewskazanych substancji, a zanim trafiłam do Ciebie myślałam że komu jak komu, ale wykształconemu farmaceucie można zaufać... Dobrze, że teraz mam jak to zweryfikować :) O Twoim blogu usłyszałam od położnej na szkole rodzenia, gdy pytaliśmy o kosmetyki dla maluszka. Powinni Ci płacić za odwalanie roboty ;) (choć cieszę się, że nie wciskali nam oliwkowania Bambinami i innymi syfami). A ja poleciłam Cię wielu babeczkom, heh nawet mąż już wie że SLS jest be. A tak w ogóle to Twój blog wciąga :P Trzymaj tak dalej! Pozdrawiam Aga
OdpowiedzUsuń:*
UsuńDopytam jeśli chodzi o niemowlęta. Stosujemy Baby Boom, przecieramy wacikiem i...? Czy u dzieci poniżej 1r.ż. stosujemy środki myjące? Póki co zatrzymywałam się na waciku z wodą.
OdpowiedzUsuńTak stosujemy środki myjące.
UsuńJest mega problem z dostaniem teraz tego olejku myjącego babyboom… co innego warto użyć do zmycia filtra u dzieci poniżej 1r.ż?
OdpowiedzUsuńMustela ma olejek myjący można nim spróbować.
UsuńCzy chodzi o ten od 1rż z olejem z awokado? Sklad Aqua / Water / Eau, Glycerin, Caprylyl / Capryl Glucoside, Hydroxypropyl Guar, Citric Acid, Sodium Benzoate, Parfum Fragrance-, Potassium Sorbate, Persea Gratissima Avocado- Fruit Extract, Persea Gratissima Avocado- Oil.
UsuńMowa o tych z awokado i stelatopia ktore opisalas tutaj? https://www.srokao.pl/2020/04/mustela-olejki-myjace.html
UsuńTak o te olejki chodzi.
UsuńSroko,czyli rozumiem jak smarować będę dzieci codziennie np. Mustelą 50 to zawsze trzeba zmywać olejkami i nie wystarczy zwykły żel?
OdpowiedzUsuńTo może tak, jak formuła filtra nie jest wodoodpora, to pewnie samym żelem uda się ją zmyć, choć może być ciężko, jeżeli będzie tłusta. Jeżeli jest wodoodporna,to jednak lepiej zmywać tak jak opisuję, ma się wtedy pewność, że skóra jest dobrze oczyszczona.
UsuńHej, a ja mam pytanie odnośnie środków myjących dla niemowląt. Do tej pory myślałam, że wystarczy dodać kilka kropel oleju z słodkich migdałów bądź krochmalu.
OdpowiedzUsuńMam rozumieć, że jednak warto czymś jeszcze umyć?
Hej, Krochmal czy olejek migdałowy nie są środkami myjącymi, do raczej substancje pielęgnujące, do mycia są przeznaczone do tego produkty :)
UsuńAle filtry mineralne, czyli te zalecane niemowlakom, powinno udać się zmyć każdym środkiem myjącym, prawda?
OdpowiedzUsuńKażde filtry trudno zmyć, te mineralne zazwyczaj trudniej, bo częściej są tłuste :).
UsuńSroko, czy do zmywania filtrów u dzieci nadaje się Balsam SOS lub Olejek ochronny marki Eeny Meeny, które recenzowałaś? :)
OdpowiedzUsuńRaczej nie, one nie emulgują
UsuńOlejki podrażniają skórę mojej córki (wygląda jakby płonęła po nałożeniu olejku na nią) - sprawdzałam olejek że słodkich migdałów i olejek do mycia z Musteli. Czy jest jakiś inny sposób skutecznego usunięcia z ciała kremu z filtrem mineralnym? Córka ma 1rż.
OdpowiedzUsuńProszę myć dwukrotnie skórę tym, czym myje Pani dziecko.
UsuńDziękuję:)
Usuńdo zmywania z emulgujacych dla dzieci w wieku 2-6 lat moge zastosowac wszystkie , ktore wymienilas, czy jakies odpadaja?
OdpowiedzUsuńJa chyba nie szłabym w AA GO GREEN oczyszczająca pasta detox z selerem, a reszta jak najbardziej
UsuńHej, czy olejek do mycia z bioderma atoderm nadaje się do zmywania filtrów mineralnych? Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńNie wiem, nie znam ani składu tego olejku, ani samego olejku. Również pozdrawiam.
UsuńDzień dobry, czy olejek MIYA jest ok do stosowania w ciąży?
OdpowiedzUsuńTak, jest OK :)
UsuńDzień dobry,
OdpowiedzUsuńCzy mogłaby Pani polecić jakiś srodek zmywajacy filtry u niemowląt (6msc.)
Proszę przyjrzeć się olejkom myjącym z Mustela lub Avene
UsuńSroczko a ten olejek dla 5 miesiecznego niemowlaka się nada? Ziaja kremowy olejek do kapieli od 1 miesiąca życia.
OdpowiedzUsuńAqua (Water), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Glycerin, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Ethyl Linoleate, Ethyl Oleate, Ethyl Linolenate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Sodium Hydroxide.
Zobacz Tu https://www.srokao.pl/2016/04/analiza-ziajka.html
UsuńDzień dobry, a czy olejek lub emulsja CeraVe dla skóry wrażliwej będzie ok do zmywania filtrów u dziecka 2,5 lat ?
OdpowiedzUsuńNie wiem
UsuńDroga Sroko, recenzowałaś kiedyś Avene XERACALM A.D Olejek oczyszczający, czy nada się on do zmywania filtrów mineralnych? Zastanawia mnie jego brak w powyższym zestawieniu. :)
OdpowiedzUsuńZ niektórymi filtrami sobie radzi z innym nie, dlatego nie ma go w tym zestawieniu. Testowałam ten olejek ostatnio z tłustym filtrem mineralnym i niestety nie dał rady.
UsuńWitaj Sroczko, a czy Nawilżający Olejek CeraVe da radę zmyć filtry?
OdpowiedzUsuńAqua/Water, Glycerin (gliceryna), PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Coco-Betaine, Disodium Cocoyl Glutamate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Polysorbate 20, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, PPG-5-Ceteth-20, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Squalane (skwalan), Ceramide NP (ceramidy NP), Ceramide AP (ceramidy AP), Ceramide EOP (ceramidy EOP), Carbomer, Triethyl Citrate, Sodium Cgloride, Sodium Hydroxide, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lauroyl Lactate, Sodium Hyaluronate (kwas hialuronowy), Cholesterol, Citric Acid, Capryloyl Glycine, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Caprylic / Capric Triglyceride, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Benzoic Acid.
Nie wiem czy da radę.
Usuń