Myślę sobie, że warto omówić składy wszystkich tych produktów, zanim przejdę do tego jak użytkuje się owo serum wygładzające.
✩ Lirene Acid Power, Serum nawilżające z kwasem hialuronowym i hydrolatem z bławatka (20%)
Jak pisałam, jest to serum wodne i to właśnie wodę mamy na pierwszym miejscu, na drugim miejscu mamy hydrolat z bławatka, który ma działanie łagodzące, antyseptyczne, antyoksydacyjne, kojące i regenerujące, po hydrolacie mamy dwa humektanty, czyli glicerynę i propanediol one odpowiadają za odpowiednie nawilżenie, a dodatkowo propanediol jest również nośnikiem substancji aktywnych. Następne w kolejce są kwasy pierwszy to kwas mlekowy, czyli kwas AHA, ma działanie złuszczające, nawilżające, zwiększa również skuteczność działania innych składników aktywnych, a po nim kwas laktobiotynowy, kwas PHA, czyli kwas hydroksylowy, który łagodzi podrażnienia, wygładza, zmiękcza, nawilża i ma działanie antyoksydacyjne. Po kwasach mamy wodorotlenek sodu, czyli regulator pH, dalej jest inulina, która działa łagodząco, nawilżająco, wspomaga florę bakteryjną skóry, kolejnym składnikiem jest hialuronian sodu, czyli substancja nawilżająca, podobnie jak dwa składniki po nim, czyli fruktoza i glukoza. Reszta składników to już zagęszczacze, regulatory pH i konserwanty. Jest fajnie, jest prosto, kompletnie nie ma się do czego przyczepić.
W serum złuszczającym mamy wodę, dwa nawilżacze, czyli glicerynę i propanediol, następne są dwa kwasy pierwszy to kwas glikolowy, kwas AHA, ma działanie złuszczające, nawilżające, regenerujące, poprawia koloryt, rozjaśnia, rozświetla, drugi to kwas migdałowy, również kwas AHA, ma działanie złuszczające, antybakteryjne, rozjaśniające, rozświetlające, wyrównuje koloryt skóry, łagodzi stany zapalne, po nich jest wodorotlenek sodu, mający na celu wyregulowanie pH. Kolejny składnik to ekstrakt z grapefruita, który ma właściwości antyoksydacyjne, przeciwzmarszczkowe, rozjaśniające i złuszczające. Teraz zaś podobnie jak w serum nawilżającym mamy inulinę, która działa łagodząco, nawilżająco, wspomaga florę bakteryjną skóry i dwa składniki silnie nawilżające, czyli fruktozę i glukozę. Na koniec składników aktywnych mamy kwas fitowy, który jest regulatorem pH, ale także silnym antyoksydantem, ma również działanie rozjaśniające, lekko złuszczające. Podobnie ja w serum nawilżającym na koniec mamy substancje konsystencjotwórcze, regulatory pH i konserwanty. Podobnie jak w serum powyżej mamy tu prosty, ale konkretny skład, który co tu dużo mówić, podoba mi się.
No i serum, które mnie najbardziej zaciekawiło i którego używałam i mogę coś więcej o nim napisać. Zacznijmy jednak od składu. Pierwsza jest woda, po niej hydrolat z róży stulistnej, który ma działanie łagodzące, regenerujące, ujędrniające, uelastyczniające i przeciwzmarszczkowe, po nim mamy glicerynę, czyli substancję nawilżającą i propanediol, czyli kolejnym nawilżacz. No i teraz mamy bardzo ciekawy składnik, który nieczęsto występuje w kosmetykach, a który sprawił, że to serum bardzo mnie zainteresowało i jest to kwas bursztynowy. Ma on właściwości poprawiające tzw. metabolizm komórkowy, dzięki czemu działa przeciwzmarszczkowo i rozjaśniająco, do tego także regenerująco, nawilżająco, rozświetlająco, antybakteryjnie. Po kwasie bursztynowym mamy dwa kwasy AHA, czyli kwas mlekowy i glikolowy, które ma działają złuszczające, nawilżające, rozjaśniające, regenerujące. Po kwasach mamy regulator pH, czyli wodorotlenek sodu i na koniec składników aktywnych podobnie jak w przypadku wcześniejszych ser mamy inulinę, fruktozę i glukozę. Skład jest bardzo fajny i ciekawy przede wszystkim dzięki zawartości kwasu bursztynowego. Jak pisałam, nie występuje on często w kosmetykach, a warto zwrócić na niego uwagę.
W każdym z tych produktów nie mamy dodanych substancji zapachowych, za co ogromny plus. Każde to serum ma informację o konieczności stosowania filtrów przeciwsłonecznych kiedy ich używamy, a także w tydzień po ich ostawieniu i tu kolejne brawo. Producent odradza stosowanie tych produktów w ciąży i całkowicie to rozumiem, chodzi zapewne o ewentualne podrażnienia, a po drugie o powstanie ewentualnych przebarwień przy ekspozycji na słońcu.
Idąc jednak do użytkowania tego serum wygłądzającego.
Serum ma tylko odrobinę gęstszą konsystencję od wody, pachnie różą, bardzo delikatnie. Wchłania się w momencie nakładania na skórę i w pierwszym momencie ma się wrażenie, że zostawia na niej lekko lepką warstwę, po chwili to uczucie znika i nie ma żadnej wyczuwalnej warstwy, za to skóra robi się bardzo gładka w dotyku. Nałożenie kremu, oleju, czy olejowego serum nie stanowi problemu, bo kosmetyk ten nie obciąża dodatkowo skóry. Jest ultra lekkie.
Przy aplikacji, nawet na lekko podrażnioną skórę to serum, u mnie nie daje żadnego pieczenia, czy podrażnienia. Piszę o tym, ponieważ producent uprzedza, że taka reakcja może mieć miejsce. Oczywiście to, że u mnie nie ma takiej reakcji, nie znaczy, że u wszystkich osób tak będzie. Oczywista oczywistość, ale wolę o tym wspomnieć.
Co do działania. Serum fajnie nawilża i podbija nawilżenie kremu, czy serum zastosowanego po nim. Faktycznie wygładza, skóra jest gładka i bardzo miękka w dotyku. Ponieważ ja stosuję już retinoidy, żeby to wygładzenie potwierdzić, drugą butelkę serum dałam mojej mamie i ona tym wygładzeniem jest absolutnie zachwycona. Przyznała, że drobne zmarszczki ma mniej widoczne, a skóra jest jaśniejsza i rozświetlona.
Serum bardzo lekko wyrównuje koloryt, po około 2 tygodniach regularnego codziennego, wieczornego stosowania widać pierwsze efekty tego rozjaśnienia skóry - to obserwuje moja mama. U mnie przy stosowaniu retinoidów takie efekty są praktycznie niewidoczne, tu z własnego doświadczenia mogę tylko potwierdzić działanie wygładzające i nawilżające.
Moim zdaniem to bardzo fajne sera, zwłaszcza dla osób zaczynających przygodę z kwasami. Nie są mocno inwazyjne, ale działają. Moim zdaniem, przy takich stężeniach kwasów, nawet jeżeli wystąpi lekkie pieczenie skóry, to raczej łuszczenie nie powinno się pojawiać. Nie są to drogie sera, powiedziałabym na każdą kieszeń, naprawdę warto się nimi zainteresować, ja oczywiści najbardziej polecam to serum wygładzające.
Kobiety w Ciąży NIE |
Mamy Karmiące TAK - jednak wstrzymałabym się ze stosowaniem tych produktów w czasie około 6 miesięcy po porodzie i polecam wykonanie próby na mniejszym fragmencie skóry czy nie dojdzie do podrażnień. |
Mnie też najbardziej zaciekawiło serum wygładzające i nawet miałam je ostatnio w koszyku, ale zrezygnowałam z zakupu. Chyba muszę nadrobić :)
OdpowiedzUsuńBardzo dziękuję, za ten wpis. Ostatnio zakochałam się w serum. Używam tych z firmy Miya. Czy można prosić o recenzję tej firmy ? Do Lirene zajrzę ,że względu na właściwości złuszczające. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńWszystkie kosmetyki z miyja jakich używałam i mogę coś o nich napisać opisałam na blogu :) - poszukaj proszę
UsuńZastanawiam się dlaczego na opakowaniu jest informacja żeby nie stosować w trakcie karmienia piersią? Jestem już na końcowce-tylko wieczorne i nocne karmienie, czy stosowanie tych kwasów będzie bezpieczne?
OdpowiedzUsuńW porównaniu tych serów z serami od Miya to ta druga bije Lirene o głowę. Lirene A miałam złuszczające i Twój Sroko faworyt wygładzające rzadkie i takie jakby niedopracowane...a przede wszystkim podrażniło i jakby uczuliło tudzież spowodowało wyrzut nowych krostek na mojej 35letniej mieszanej cerze. Sera od Miya zarówno nawilżające jak i to do problematycznej z probiotykiem masywniejsze bogatsze i skuteczniejsze a jednocześnie łagodniejsze...aaa i jeszcze serum Iossi pro polecane przez Ciebie- droższe ale wspaniałe intensywne i fachowe. Dziękuję Ci Sroko moja bazo wiedzy i potrzeb 😉😊
OdpowiedzUsuńDzień dobry. Czy te sera stosujemy w okresie jesień-wczesna wiosna czy też możemy stosować cały rok? Dziękuję za odp. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńDzień dobry, jeżeli nie ma się doświadczenia z tego typu produktami, oraz nie stosuje się filtrów przeciwsłonecznych, to nie polecam stosować ich cały rok.
Usuńczy bedzie analiza ser (?) eveline z serii shot?
OdpowiedzUsuńNie wiem, na razie takich planów nie mam.
UsuńBiotanoique serum liftingujace, proszę o analizę: Aqua Purificata, Propanediol, Glycerin, Tripelargonin, C15-19 Alkane, Betaine, Ferulic Acid, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Ceramide NP., Ceramide AP, Ceramide EOP, Phytosphingosine, Lactobacillus Ferment Lysate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Tocopheryl Acetate, Cholesterol, Ethylhexylglycerin, Lecithin, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Lactate, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Xanthan Gum, Carbomer, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-35 Castor Oil, Polyacrylate Crosspolymer-6, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Parfum.
OdpowiedzUsuńAA Laab serum do twarzy: Aqua, Pentylene Glycol, Tripelargonin, Glycerin, Betaine, Coco-Caprylate/Caprate, C13-C15 Alkane, Vitis Vinifera Seed Oil, Trilaureth-4 Phosphate, Glycereth-7 Caprylate/Caprate, Hydroxyacetophenone, Potassium Cetyl Phosphate, Centella Asiatica Extract, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Cyanocobalamin, Hyaluronic Acid, Panthenol , Allantoin, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Tributyl Citrate, Buteth-3, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate, Citric Acid, Parfum.
OdpowiedzUsuńBardzo proszę o analizę składu