Przejrzałam swoje filtry, zobaczyłam, co zużyłam do cna i co kupiłam ponownie i tak wyłoniłam filtrową piątkę, a w zasadzie szóstkę. Każdy z filtrów jest z innej kategorii i można powiedzieć, że pełni inną funkcję, czy też spełnia różne oczekiwania.
1. Najlepszy filtr z najtańszych - najtańsze to takie do 30 zł.
Tu zdecydowanie królem jest Sundance, Fluid przeciwsłoneczny Anti-Age SPF 50, pisałam o nim TUTAJ. Jest faktycznie tani, bardzo przyjemny w użytkowaniu, żaden filtr w podobnej cenie nie może się z nim równać. Ba powiedziałabym, że sporo droższych filtrów może się przy nim schować. Używałam go dość regularnie w wakacje, choć nie w te najbardziej upalne dni. Niestety zdarzało mu się mnie podrażnić. Na pewno do niego wrócę, tyle tylko, że muszę zużyć zapasy.
2. Najlepszy filtr pod oczy
Tu króluje Pharmaceris S, Sensi Protect, Codzienna Emulsja Ochronna do Twarzy i Okolic Oczu SPF 50+ - pisałam o nim TUTAJ. Z jednej strony to faktycznie filtr o wykończeniu dry-touch, ale z drugiej gdyby go porównać do innych tego typu filtrów to nie do końca. Za to idealnie nadaje się pod oczy, tak zresztą opisuje go również sam producent. Jest świetny pod oczami, nie migruje, nie robi mgły i co najważniejsze nie podrażnia.
3. Najlepszy lekki filtr o tradycyjnym wykończeniu
Tu króluje Orientana Krem do twarzy SPF50+ z pigmentem - pisałam o nim TUTAJ. To filtr przypominający kremy pielęgnacyjne. Nie jest ciężki, nie jest bardzo lepki, daje półmatowe wykończenie, jest bardzo komfortowy w noszeniu. Polecam polować na promocje, można go wtedy znaleźć w cenie około 60 zł.
4. Najlepszy filtr barwiony
Tu bezkonkurencyjny jest Senelle Lekki Ochronny krem SPF 50+ UVA UVB z pigmentem - pisałam o nim TUTAJ. Jak pisałam we wpisie, dla mnie kolor jest odrobinę zbyt żółty i odrobinę za ciemny, ale jestem to w stanie ograć. Ma całkiem spore krycie i powiedziałabym, że przypomina lekki BB krem, czy lekko kryjący podkład. Jest idealny do wyrównywania kolorytu skóry.
5. Najlepszy krem o wykończeniu dry-touch
To trochę oszukałam. Nie mogłam się zdecydować, który z dwóch filtrów postawić na pierwszym miejscu. Mówię o Ducray Melascreen UV, lekki krem SPF 50+ i SVR Sun Secure Blur SPF50+ pisałam o nich TUTAJ. Te dwa filtry były używane przeze mnie najczęściej. SVR używałam kiedy byłam "opalona" bo inaczej przy grubszej warstwie się u mnie odznaczał na pomarańczowo, natomiast Ducray używałam kiedy byłam bladziochem. Poza tym w tym niestety SVR potrafi mnie podrażniać, zwłaszcza kiedy był dokładany bez wcześniejszego zmycia starej warstwy. Były też dni kiedy po SVR miałam podrażnione oczy. Natomiast Ducray zawsze sprawował się idealnie, tyle że lekko pobielał.
Tak wygląda moje top 5, a raczej top 6.
Ja z Pani polecenia kupiłam SVR Sun Secure Blur SPF50+ i przepadłam! nie zliczę które to już moje opakowanie. Mam suchą skórę i noszę soczewki kontaktowe - nigdy nie podrażnił mi ani skóry ani oczu. Ma cudowne wykończenie dry-touch i super wygląda solo - bez makijażu. Gdy chcę nałożyć puder, nie muszę czekać aż się wchłonie. Nakładam od razu! Dziękuję za polecenie! Dzięki temu kosmetykowi w końcu używam filtrów codziennie! :)
OdpowiedzUsuńTo bardzo się cieszę, że coś się z mojego polecenia przydało :).
UsuńKorzystam z Pani poleceń bardzo często. Z filtrów w tym roku miałam Fluff i Pharmaceris S. Pierwszy był średni. Sensi Protect jest świetny. Dlatego tym bardziej dziękuję za analizę i polecenie :) Magda
OdpowiedzUsuńJestem ciekawa Pani opinii na temat kosmetyków Emotopic, w linii kosmetyków znajduje się także krem z filtrem 😃
OdpowiedzUsuńProponuję skorzystać z wyszukiwarki blogowej :)
UsuńDzień dobry :) filtry od lat kupuję tylko z Twoich poleceń :) Ciekawa jestem, na jaki filtr stawiasz jesienią i zimą, gdy używasz retinolu i pochodnych? Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńTeraz jeszcze używam tych, których używałam latem, ale na zimniejsze dni mam w planach wrócić do filtru od Nacomi wersja City
UsuńDziękuję za odpowiedź :)
UsuńJa może zadam głupie pytanie - ale czy filtry nakłada się także na powieki? :o Jesli tak - mogłaby Pani polecić jakiś szczególnie?
OdpowiedzUsuńNa te ruchome raczej się nie nakłada, a jeżeli już to tylko takie filtry, które można używać również pod oczy. Niektórzy producenci mają już w nazwach zaznaczone, że można dany filtr stosować pod oczy - na przykład Asoa, ma filtry typowo pod oczy, czy Pharmaceris ma filtr deklarowany również pod oczy.
Usuń