To trochę trudny dla mnie wpis, trudny pod względem sentymentalnym. Zniknęły z rynku dwie marki kosmetyków mineralnych, które bardzo lubiłam. Pojawiło się również coś nowego i to cieszy, choć ... no zobaczycie same. I miałam w planach takich wpis, ale tak wiele osób pyta, czy są jakieś zamienniki dla tych "znikniętyh" marek, że postanowiłam temat przyspieszyć.
Pierwsza nieistniejąca już marka to Neauty pisałam o niej w 2016 roku o TUTAJ i wówczas to było dla mnie wielkie odkrycie. W końcu trafiłam na swój podkład idealny. Potem z czasem zmieniała się moja cera, upodobania i zaczęłam markę Neauty zdradzać z marką Pixie, która niestety też już zginęła z rynku. I właśnie głównie o te dwie marki, a raczej o jakieś ich zamienniki jestem pytana. Ciężko mi coś wskazać, obecnie bardzo dobrze dogaduję się z dwoma podkładami mineralnymi jeden to Annabelle Minerals i ich podkład rozświetlający, a drugi to Amilie podkład Jojoba.
Przyglądam się oczywiście temu, co pojawia się na rynku i dzisiaj przegląd tego, co można obecnie kupić. Pewnie będę chciała coś przetestować w najbliższym czasie, no ale zobaczymy.
Aaaaa niedawno odkryłam, że marka Lily Lolo też jakby zniknęła, niby jeszcze można coś kupić, ale jakby jej nie było.
Amilie
Amilie, Podkład mineralny kryjący
| Mika. Może zawierać: Dwutlenek Tytanu, Tlenki Żelaza, Ultramaryna. |
Spory wybór kolorów, mamy w sumie 6 tonacji: Honey, Beige, Golden, Olive, Natural, Cool w każdej kilka odcieni do wyboru.
Amilie, Podkład mineralny matujący
| Mika. Może zawierać: Dwutlenek Tytanu, Tlenki Żelaza, Ultramaryna. |
Wersja matująca ma mniej odcieni do wyboru niż wersja kryjąca.
Amilie, Podkład mineralny satynowy
| Mica, May Contain: Titanium Dioxide, Iron Oxides. |
W tej wersji znowu kurczu się ilość odcieni.
Amilie, Podkład mineralny jojoba
| Mika, Jojoba. Może zawierać: Dwutlenek Tytanu, Tlenki Żelaza, Ultramaryna. |
Tu mamy trochę więcej odcieni podkładów, bo już 15.
Annabelle Minerals
Annabelle Minerals, Podkład mineralny KRYJĄCY
| Mica, Zinc Oxide, Magnesium Stearate, Calcium Carbonate, Boron Nitride, Magnesium Myristate, CI77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499 |
Poruszamy się w czterech tonacjach pure, golden, natural i sunny, oczywiście każdy z nich ma swoje odcienie.
Annabelle Minerals, Podkład mineralny Matujący
| Mica, Zinc Oxide, [+/-] CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499
|
Tu mamy taką sama ilości odcieni jak w podkładzie powyżej.
Annabelle Minerals, Podkład mineralny Rozświetlający
| Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Tin Oxide, [+/-] CI 77491, CI 77492, CI 77499 |
I tu wszystko jak powyżej.
Asoa
Asoa, Mineralny Podkład Matujący
| Mica, Zinc Oxide, Boron Nitride, C. I. 77891, C. I. 77492, C. I. 77491, C. I. 77499. |
Oto w sumie nowość marka Asoa wprowadziła chyba rok temu podkłady mineralne. Mamy tu 10 kolorów do wyboru, są tonacja neutral, golden czy beige.
Asoa, Mineralny Podkład Rozświetlający
| Mica, Zinc Oxide, Silica, Boron Nitride, Tin Oxide, C.I. 77891, C.I. 77492, C.I. 77491, C.I. 77499. |
W tej wersji mamy 8 odcieni podkładu
Asoa, Mineralny Podkład Kryjący
| Mica, Zinc Oxide, Zinc Stearate, Avena Sativa Meal Extract, C. I. 77891, C. I. 77491, C. I. 77492, C. I. 77499. |
Tu też jest 8 odcieni podkładu.
Earthnicity
Earthnicity, Podkład Mineralny
| Mika, dwutlenek tytanu, tlenek cynku, tlenki żelaza, błękit ultramarynowy |
Z mojego punktu widzenia marka ma dość dziwną gamę kolorystyczną, podchodziłam do tych podkładów dwa razy i nie umiem dobrać sobie odcienia nawet zbliżonego do mojej skóry. Mają 14 odcieni w chyba 4 tonacja, przyznaję, że nie do końca ich nazewnictwo rozgryzam ;).
Ecocera
Ecocera, Sypki podkład mineralny kryjący
| Mica, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492, CI 77491, CI 77499. |
Tu też mamy poniekąd nowość. Marka ecocera chyba rok temu wprowadziła podkłady mineralne. Mamy tylko jeden rodzaj wykończenia, czyli kryjący. Poruszamy się w trzech tonacjach, czyli ciepłej zimnej i neutralnej. Każda z nich ma 6 odcieni. Szkoda, że jest tylko wersja kryjąca, ale może z czasem co marka wymyśli.
Ecolore
Ecolore, Podkład velvet soft touch
| Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, CI 77492, CI 77491, CI 77499 |
Kolejna marka ze „starej” gwardii. W ofercie 4 tonacje: ciepła, zimna, oliwkowa i neutralna, każda oczywiście z dodatkowymi ocieniam. Jest tylko jeden rodzaj wykończenia, według producenta to satynowy mat.
Kobo
Kobo, Kobo professional, Podkład mineralny
| Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Kaolin, Dimethylimidazolidinone Rice Starch, CI 77491, CI 77492, CI 77499 |
Widać, że jest to marka drogeryjna, jeżeli dobrze pamiętam, to w ofercie są jedynie 4 odcienie, prawie jak nie podkład mineralny :). Ma fajną ceną.
Mii
Mii, Mineral Irresistible Face Base, Podkład mineralny
|
Mica, Amethyst Powder, Quartz. Może zawierać: CI 77163, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499. |
Miała okazję testować ten podkład, bardzo przyjemna rzecz. Ma tylko 6 odcieni. Ma również bardzo przemyślne opakowanie.
Paese
Paese, Paese Minerals, Podkład mineralny rozświetlający
| Mica, Silica, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopherol, Lecithin, Amber Extract, Rhodiola Rosea Root Extract, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Sodium Lauroyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Lysine, Rosmarinus Officinalis Extract, Aluminum Hydroxide, Aroma, Parfum, Magnesium Chloride, Citric Acid, Tin Oxide, [+/-: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499]. |
Kiedy dowiedziałam się, że Paese wypuściło podkłady mineralne, bardzo się ucieszyłam. Pomyślałam, że marka, która głównie specjalizuje się w makijażu tzw. drogeryjnym, może coś fajnego ukręcić dla wszystkich. No, a potem zobaczyłam skład. I nie nie jest on zły, jest fajny, naprawdę fajny, ale … Cała zabawa i przewaga minerałów nad tradycyjnymi podkładami polega na ich prostocie i eliminacji potencjalnych składników uczulających. Tu niestety zabrakło prostoty, a jakby tego było mało, dowalono zapach. Niby są to minerały, ale jakoś tak nie do końca.
Trochę rozczarowuje również gama kolorystyczna, bo mamy tylko 5 odcieni podkładów.
Paese, Paese Minerals, Podkład mineralny matujący
| Mica, Kaolin, Helianthus Annuus Seed Oil, Silica, Tocopherol, Lecithin, Amber Extract, Rhodiola Rosea Root Extract, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Sodium Lauroyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Lysine, Rosmarinus Officinalis Extract, Aluminum Hydroxide, Aroma, Parfum, Magnesium Chloride, Citric Acid, [+/-: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499]. |
Wnioski jak powyżej. Nie wiem czemu, czuję się jakoś tak rozczarowana.
Sampure
Sampure Minerals, Instant Glow, Podkład mineralny sypki 3 w 1
| Mica, Zinc Oxide [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499] |
W ofercie jest 9 odcieni, więc nie jest źle, nazewnictwo nawiązuje do podkładów drogeryjnych, myślę, że dzięki temu osobom początkującym łatwiej będzie się poruszać. Natomiast dla osób zaznajomionych z minerałami gama kolorystyczna może rozczarowywać. Trafiłam na tę markę przypadkiem, nigdy jej na „żywo” nie widziałam.
Jeżeli jest coś jeszcze na rynku, zwłaszcza polskiego to dajcie znać, chętnie się przyjrzę 😀
Grafika z nagłówka pochodzi ze strony www.all-free-download.com
A co sądzisz o prasowanych pudrach mineralnych? Np. Jane Irendale? PS. Dzięki za Twoją pracę :)
OdpowiedzUsuńPuder to jednak nie podkład, krycie nie to i wykończenie także inne. Marka, którą wymieniasz, nie znam i nie umiem nic o niej powiedzieć.
UsuńCzy takie podkłady wysuszają skórę? Mam bardzo sucha, dodatkowo naczynkową skórę Chciałabym spróbować ale nie mam doświadczenia Może ktoś się wypowie :)
OdpowiedzUsuńTakie podkłady nie wysuszają skóry, spokojnie osoby z suchą skórą używają ich z powodzeniem :). Oczywiście ważna jest formuła, warto poczytać, do jakich cer producent swój podkład poleca :).
UsuńBardzo polecam produkty aloe lola oparte na aloesie.
OdpowiedzUsuńGosh ma podklady mineralne, mozna czy lepiej unikać?
OdpowiedzUsuńZ tego, co wiem to Gosh ma pudry mineralne, a nie podkłady
UsuńLily lolo ma jeszcze podkłady mineralne. Skład: MicaZinc OxideMoże zawierać ( +/-): Ci 77891 (Titanium Dioxide)Ci 77492 (Iron Oxides)Ci 77491 (Iron Oxide)Ci 77499 (Iron Oxide). Lily lolo ma również w ofercie świetny podkład w kompakcie. Tu jest jego skład: CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) CERA, KAOLIN, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, MICA, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, BORON NITRIDE, ARGANIA SPINOSA (ARGAN) KERNEL OIL, TOCOPHEROL,[+/- CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES)]. Czy skład jest dobry i odpowiedni dla kobiet w ciąży i mam karmiących?
OdpowiedzUsuńPrzeczytaj dokładnie wstęp do tego przeglądu.
UsuńJako wielbicielka podkładów mineralnych polecam te od Mii, są rewelacyjne. Świetnie wyglądają na skórze i w swoim składzie mają kwarc oraz ametyst :)
OdpowiedzUsuńMi kosmetyczka poleciła kiedyś puder mineralny Anna Lottan że względu na przesuszona skórę. Chyba jest tylko 3 czy 4 kolory. Niestety ja kompletnie nie potrafię nakładać tych produktów, więcej zrobię nimi sobię krzywdy niż korzyści
OdpowiedzUsuńPodkłady Claré Blanc spory wybór.
OdpowiedzUsuńZnalazłam w Rossmanie:
OdpowiedzUsuńSypkie Kryjące Podkłady Mineralne BBC, skladniki: Mica, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492, CI 77491, CI 77499
Mozna stosowac przy karmieniu piersia?
Można, można :)
UsuńSroczko a jaki odcień podkładu Jojoba używasz?
OdpowiedzUsuńJojoba używam Cashmere
UsuńWitam:) chciałam zapytać jakiego odcienia używasz jeśli chodzi o podkład rozświetlający Annabelle Minerals i jakiego w Jojobie,
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie.
Używam Annabelle Minerals, Podkład Rozświetlający - odcień Golden Cream, Amilie, Podkład mineralny jojoba zazwyczaj Cashmere
UsuńDziękuję:)
OdpowiedzUsuńHej! A jaki odcień używałaś z firmy Pixie? Chcę dobrać sobie odcień AM i szukam sugestii :)
UsuńCzy firma Pixie upadła? Strona nie działa :/ To był mój ulubiony podkład mineralny.
OdpowiedzUsuńA wstęp do wpisu przeczytałaś?
Usuń